NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


PS Auto Sitemap – mapa webu

PS Auto Sitemap – plugin pro mapu webu

Mapa webu patří k základní součásti každé webové stránky a pokud jste ji prozatím na Vašich webových stránkách neměly, tak byste tento nedostatek měly rychle napravit.

K čemu je mapa webových stránek

Mapa webových stránek slouží pro snadnou navigaci nejen návštěvníků, ale samozřejmě i robotů, kteří Váš web navštíví. Je proto přínosná pro SEO optimalizaci Vašeho webu a s pluginem PS Auto Sitemap ji vytvoříte skutečně velice rychle.

Jak nainstalovat a nastavit plugin PS Auto Sitemap

  1. Plugin PS Auto Sitemap si jednoduše nainstalujete do Vašeho redakčního systému a aktivujete. Tím se Vám v levém menu v Nastavení přidá nová záložka PS Auto Sitemap.
  2. V levém menu „Stránky“ si vytvoříte stránku, která  bude sloužit pro účely navigace. Můžete ji nazvat např. Mapa webu, navigace apod. a do obsahu vložte tento kód: <!– SITEMAP CONTENT REPLACE POINT –>
  3. Při vytvoření navigační stránky se Vám v horní liště zobrazí tzv. ID stránky, které je velice důležité. Opište či zapamatujte si toto ID pro vložení do pluginu. Stránku samozřejmě nezapomeňte publikovat, popř. vložit do menu Vaší šablony.
  4. Nyní se vraťte zpět do „Nastavení“ a najděte záložku PS Auto Sitemap, kterou otevřete. Do políčka „PostID of the site map“ vložte ID z Vaší stránky. Níže stiskněte tlačítko „Uložit změny“ .

Tímto je Vaše mapa hotová.

 Náhled PS Auto Sitemap v menu Nastavení  Ukázka mapy webu
Jak vytvořit mapu webu

Jak vytvořit mapu webu – PS Auto Sitemap

mapa webu - ukázka
Pozor: V mapě webu se Vám zobrazí i příspěvky a to i přesto, že je třeba na webu nikde nemáte zobrazeny. Stačí jen, pokud jsou v menu ve statusu publikace.

Plugin PS Auto Sitemap ke stažení

Plugin si můžete stáhnout zde http://wordpress.org/extend/plugins/ps-auto-sitemap/