NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


Kam se ukládají obrázky ve WordPressu?

Pokud z jakéhokoliv důvodu potřebujete přeinstalovat či dokonce smazat váš redakční systém (např. z důvodu napadení spamem, pishing apod.), pak je určitě dobré vědět, kam se ukládají všechny mediální soubory.

Pokud totiž váš redakční systém smažete, aniž byste si tyto důležité soubory zazálohovali, pak vám nezbude nic jiného, než všechny obrázky na web pracně nahrávat znovu. A věřte, že v případě velkých fotogalerií je to skutečně práce hodně zdlouhavá a pracná. Říkáte si, nač zálohovat obrázky, když zálohuji databázi? Omyl.

Obrázky se do vaší MySQL databáze neukládají! Jsou uloženy na FTP v příslušné složce.

Kam se ukládají obrázky z nabídky Média?

Všechny obrázky, které nahráváte do vašeho redakčního systému pomocí nabídky Média se ukládají ve FTP do složky wp-content – uploads. Zde s největší pravděpodobností naleznete další podsložky, které mohou být (v závislosti na vašem nastavení) označené např. rokem (2012,2013). V těchto složkách se nacházejí další podsložky s čísly v nichž jsou uloženy všechny mediální soubory. Ostatně, v jaké složce je váš obrázek uložen poznáte i v URL adrese vašeho obrázku.

Kam se ukládají obrázky z  NextGEN Gallery?

Všechny fotogalerie či alba si ukládají také na FTP a to do složky wp-content – gallery. Po rozbalení složky Gallery pak zde najdete další podsložky s názvy vašich galerií a v nich příslušné obrázky.

Před tím tedy, než váš redakční systém trvale odstraníte, nezapomeňte si kromě databáze zazálohovat také soubor uploads a gallery (samozřejmě se předtím přesvědčte, zda není také případně napaden virem, pokud je on tím důvodem odstranění).