NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


Zjištění fontu z obrázku

Zjiťování fontu v textu na webových stránkách není prakticky nic složitého. Stačí využít různé nástroje, které nám spolehlivě pomohou určit, jaký druh fontu daný web používá (pro Google Chrome je to např. šikovný doplněk WhatFont.

Co ale dělat, pokud je daný font umístěný v obrázku? Pro určení daného fontu existuje samozřejmě také online pomocník a to v podobě stránky WhatTheFont!

Zjištění fontu z obrázku je tak velice jednoduché. Přejděte na výše uvedenou stránku, kde se vám objeví následující tabulka.

Klepněte na odkaz: or click here to upload an image a z vašeho počítače nahrajte obrázek, u něhož chcete zjistit, o jaký font se jedná. Obrázek musí být pouze ve formátu . jpg či .png. Po nahrání objektu se v obrázku objeví pohyblivý obdélník. Ten naveďte na tu část obrázku, kde se vyskytuje font, který chcete zjistit. Obdelník můžete různě zvětšovat či zmenšovat.

Poté již stačí klepnout na modrou šipku umístěnou v modrém kolečku. Následně vám na další stránce vyjedou fonty, které jsou určenému objektu nejblíže.