NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


Přeložte si web s Codestyling Localization

Upozornění: Tento plugin není již WP podporován. Pro překlad využijte plugin Loco Translate.


Také máte problém s češtinou u některých pluginů? Nelíbí se vám neustále luštit anglické názvy v administraci i na webu? Získat  český překlad pluginů či dokonce šablon však nemusí být vůbec vědou, pokud si naistalujete plugin nesoucí název Codestyling Localization. Jedná se o skvělého pomocníka, který vám pomůže s češtinou prakticky pro každý plugin či šablonu.

Codestyling Localization

Plugin Codestyling Localization – nastavení

Instalace a nastavení pluginu Codestyling Localization:

  1. Plugin Codestyling Localization naistalujte standardním způsobem, nejjednodušeji přes nabídku Pluginy – Instalace pluginů.
  2. Plugin aktivujte.
  3. V nabídce Nástroje přejděte na podnabídku Lokalizace.

V této podnabídce naleznete přehled všech nainstalovaných pluginů ve vašem redakčním systému a máte možnost si zde češtinu upravit k obrazu svému či dokonce vytvořit novou. Postup je jednoduchý.

  1. Pokud plugin, který chcete přeložit již češtinu obsahuje, pak v poli Jazyk jej vyhledejte a klepněte na tlačítko Skenovat. Objeví se tabulka, kde opět stiskněte tlačítko Skenovat.
  2. Poté klepněte na tlačítko Ukončeno.
  3. Nyní klepněte na tlačítko Editovat a v poli Akce klepněte na odkaz Editovat u příslušného slovního spojení, které chcete přeložit.
  4. V okamžiku, kdy jste překlad dokončili, klepněte na políčko umístěné v horní okraji stránek, nesoucí název vytvořit MO (na obrázku označeno červeně).

Tím byl celý proces dokončen a vy se můžete těšit z počeštění vašeho pluginu či šablony.

Codestyling Localization

Pomocí tlačítko vytvořit MO vytvořte potřebný soubor pro funkčnost češtiny

One Response to Přeložte si web s Codestyling Localization