NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


Jak vytvořit favicon webu

Profesionální tvorba webových stránek vyžaduje, aby stránky byly skutečně dokonalé. K tomu stačí i malé detaily, jakými je např. favicon – malá ikonka, kterou naleznete v horní liště vašich webových stránek, hned vedle titulku stránky. Velice často jím bývá logo firmy, popř. jiný obrázek ukazující, čím se webové stránky zabývají.

Pokud také chcete mít vaše webové stránky skutečně dokonalé, je možné si jednoduše favicon vyrobit. Budete k tomu potřebovat obrázek ve formátu .jpg, .gif či .png, který má nejlépe tvar čtverce a není příliš objemný na velikost.

Poté stačí navštívit tuto stránku: http://www.chami.com/html-kit/services/favicon/, jenž Vám favicon v několika málo vteřinách vytvoří.

Postup tvorby favicon

favicon krok č. 1 1. Vstoupíte na výše uvedenou stránku a stisknutím tlačítka „vybrat soubor“ nahrajete požadovaný obrázek. Poté klepněte myší na tlačítko Generate Favicon.ico.
favicon č. 2 2. po malé chvíli se vygeneruje soubor s požadovaným obrázkem. Vy poté stiskněte tlačítko „Download Faviocn Package“ a stáhněte si požadované soubory ve formátu .zip. Favicon má koncovku .ico. Tento obrázek si ze .zip souboru uložte někam do vaší složky a nahrajte do vaší šablony.

Jak přidat favicon do WordPress stránek

Pokud nevytváříte šablonu sami, můžete si favicon do vašich stránek vložit pomocí pluginu All In One Favicon.