TvorbaWebová.cz

Vše o tvorbě webu a systému WordPress
3

Mohlo by vás zajímat

Search
Close this search box.

Jak na stažení dokumentu z fotogalerie?

Rychlý obsah

Mohlo by vás zajímat

Jak jednoduše deaktivovat nefunkční WordPress plugin
Pokud máte problém se dostat do administrace WordPressu, pak příčín může být několik. Problém s přísupem...
Jak v Elementoru vytvořit ikonu domečku / home
Elementor je velice oblíbený plugin pro tvorbu WordPress šablon. Nabízí skvělé řešení i pro osoby, které...
Jak zablokovat nevyžádané emaily v Contact Form7
Pokud na své webové stránce používáte kontaktní formulář aplikovaný pomocí pluginu Contact Form7, může...
Jak na změnu hesla uživatele WordPressu v MySQL administraci
Změnu hesla pro přístup do administrace stránek je ve většině případů snadné provés. V okamžiku, kdy...

Při tvorbě www stránek jsem se setkala s požadavkem, aby se z konkrétního obrázku umístěného ve fotogalerii  dal uvedený snímek rovnou stáhnout. Jak ale na to? Klasická fotogalerii funguje systémem zobrazováním v lightboxu – chytřejší uživatelé vědí, že obrázek se dá uložit pomocí pravého tlačítka myši a příkazu Uložit obrázek jako. Nicméně spousta uživatelů to neví.

Nakonec jsem objevila jedno zajímavé řešení a to za pomocí skvělého pluginu FooGallery, který dokáže dělat nejen jedinečné responzivní fotogalerie ve WordPressu, ale i krásně vytvářet alba. Kam se hrabe NextGen Gallery, který s responzivním režimem má značné problémy. Navíc FooGallery je daleko jednodušší na ovládání. Určitě si o tomto pluginu ještě popovídáme, nicméně nyní se přenesme zpět k problému, jak na stažení obrázku z fotogalerie.

Best WordPress Gallery Plugin – FooGallery

Jak na stažení přímo z obrázku:

  1. Nainstalujte si plugin FooGallery, aktivujte jej a vytvořte si zde fotogalerii obrázků určených ke stahování.

  1. Pokud chcete, aby pod každou fotogalerií byl informační text (viz. obrázek výše), nastavte fotogalerii jako Simple Portfolio a nastavte ji příslušné parametry. Můžete použít nastavení, které jsou na obrázků, nejdůležitější je, aby zde  bylo zaškrtnuto pole Custom URL.

3. Nainstalujte si plugin Download Manager a pro každou fotografii zde vytvořte soubor s příslušnou fotkou, která se bude z uvedeného obrázku stahovat.

4. Nyní je potřeba do každé fotografie vložit tento kód pro stažení: http://nazevvasidomeny.cz/download/foto-1/?wpdmdl=391, přičemž poslední číslo (tady označené červeně) bude pro každou fotografii unikátní (jiné) a bude se shodovat s fotografií/souborem umístěním v Download Manageru určeným pro příslušnou fotografii. Můžete si je pojmenovat např. podle pořadí fotek ve FooGallery. Tak budete vědět, že první fotografii bude mít číslo např. 419, druhá pak 420 atd. Jednotlivé linky vložíte ve FooGallery tak, že najedete myší na příslušnou fotografii, v levém rohu se zobrazí „i“ na které klepnete. Pak už stačí jen do pravého pole Custom URL vložit výše uvedený kód s upraveným koncovým číslem.

Facebook
WhatsApp
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Kategorie