NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


Jak na stažení dokumentu z fotogalerie?

Při tvorbě www stránek jsem se setkala s požadavkem, aby se z konkrétního obrázku umístěného ve fotogalerii  dal uvedený snímek rovnou stáhnout. Jak ale na to? Klasická fotogalerii funguje systémem zobrazováním v lightboxu – chytřejší uživatelé vědí, že obrázek se dá uložit pomocí pravého tlačítka myši a příkazu Uložit obrázek jako. Nicméně spousta uživatelů to neví.

Nakonec jsem objevila jedno zajímavé řešení a to za pomocí skvělého pluginu FooGallery, který dokáže dělat nejen jedinečné responzivní fotogalerie ve WordPressu, ale i krásně vytvářet alba. Kam se hrabe NextGen Gallery, který s responzivním režimem má značné problémy. Navíc FooGallery je daleko jednodušší na ovládání. Určitě si o tomto pluginu ještě popovídáme, nicméně nyní se přenesme zpět k problému, jak na stažení obrázku z fotogalerie.

FooGallery – Image Gallery WordPress Plugin

Jak na stažení přímo z obrázku:

  1. Nainstalujte si plugin FooGallery, aktivujte jej a vytvořte si zde fotogalerii obrázků určených ke stahování.

  1. Pokud chcete, aby pod každou fotogalerií byl informační text (viz. obrázek výše), nastavte fotogalerii jako Simple Portfolio a nastavte ji příslušné parametry. Můžete použít nastavení, které jsou na obrázků, nejdůležitější je, aby zde  bylo zaškrtnuto pole Custom URL.

3. Nainstalujte si plugin Download Manager a pro každou fotografii zde vytvořte soubor s příslušnou fotkou, která se bude z uvedeného obrázku stahovat.

4. Nyní je potřeba do každé fotografie vložit tento kód pro stažení: http://nazevvasidomeny.cz/download/foto-1/?wpdmdl=391, přičemž poslední číslo (tady označené červeně) bude pro každou fotografii unikátní (jiné) a bude se shodovat s fotografií/souborem umístěním v Download Manageru určeným pro příslušnou fotografii. Můžete si je pojmenovat např. podle pořadí fotek ve FooGallery. Tak budete vědět, že první fotografii bude mít číslo např. 419, druhá pak 420 atd. Jednotlivé linky vložíte ve FooGallery tak, že najedete myší na příslušnou fotografii, v levém rohu se zobrazí „i“ na které klepnete. Pak už stačí jen do pravého pole Custom URL vložit výše uvedený kód s upraveným koncovým číslem.