NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


Jak na češtinu v pluginech

Jak na češtinu v pluginech?

Stáhli jste si českou lokalizaci nějakého pluginu a přesto vám čeština nefunguje? Nejčastější příčinou (netvrdím, že jedinou) tohoto problémů bývá špatné označení velikosti písmen pro českou lokalizaci daného pluginu. V tom případě zkuste několik základních kroků:

  1. zkontrolujte, zda stažený plugin skutečně obsahuje českou lokalizaci. Tj. rozbalíte soubor a nejčastěji v podsložce označené jako lang či languages shlédněte soubory. Pokud některý obsahuje koncovku cs_cz.mo, CZ_cs. po apod., pak je čeština skutečně součástí daného pluginu.
  2. zkontrolujte, jaké máte nastavení pro českou lokalizaci redakčního systému WordPress. Tj. pře FTP se podívejte do souboru wp-config.php. Zde byste měli nalézt nejčastěji jedno z těchto označení: define (‚WPLANG‘,’cs_cz‘); popř. define (‚WPLANG‘,’cs_CZ)
  3. Nyní musíte v pluginu upravit také koncovku tak, aby odpovídala wp-config.php. Tj. pokud je define (‚WPLANG‘,’cs_cz‘), pak i česká lokalizace v pluginu musí být cs_cz.po, cs_cz.mo (nikoliv cs_CZ.po, cs_CZ.mo). A naopak. WordPress je zkrátka trošku „natvrdlý“ a vadí mu rozdílná velikost písmen.

Nyní by ve vašich webových stránkách měl plugin fungovat správně, tj. česky.

Máte nějaké další dotazy? Napište nám do našeho WordPress diskusního fóra.