NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


WordPress hosting aneb jaký vybrat

Žádná tvorba www stránek se samozřejmě neobjede bez toho, aniž byste pro vaši webovou prezentaci neměli zajištěný webhosting a doménu.

Výběr toho správného webhostingu však se nemusí být vždy věcí jednoduchou – přestože to snadno vypadá. Nabídka webhostingů je poměrně široká, nicméně není hosting  jako hosting, zejména jedná-li se o WordPress.

Jaké jsou požadavky WordPressu na webhosting

webhosting Než se rozhodnete vybrat si pro vaši webovou prezentaci vhodný webhosting, je dobré vědět, jaké min. požadavky musí splňovat, aby vám na nich redakční systém WordPress správně fungoval.Pro spuštění poslední verze WordPressu 3.5.1 je nutné, aby hosting splňoval následující:

  • PHP verze 5.2.4 nebo vyšší
  • MySQL verze 5.0 nebo vyšší

Ceny nejznámějších hostingů pro WordPress

A nyní se dostáváme k nabídkám jednotlivých poskytovatelů. Těch je samozřejmě celá řada, nicméně zde přináším pouze ty nejznámější s nimiž jsem se osobně seznámila a mohla posoudit jejich klady i nedostatky.

Název hostingu

Název nejlevnějšího hostingu

Cena za nejlevěnšjí hosting

Cena za hosting nutný na provoz WP

Cena za hosting nutný k provozu WP

Osobní zkušenost / hodnocení
Wedos.cz MiniWeb (zdarma k doméně) 0,- Kč Webhosting NoLimit 300,- Kč bez DPH / rok (395,- Kč s DPH) Dle mých zkušeností se jedná o bezkonkurenčně nejlepší webhosting, který splňuje veškeré parametry na pohodlný chod WP. Hlavní plusy – skvělý poměr kvalita versus cena, online poradna při potížích, neomezený diskový prostor, velký limit databází 1GB. Zápory jsem prozatím nezjistila žádné.
Onebit.cz  Vizitka  180,- Kč / rok bez DPH Webhosting Lite  348,- Kč / rok bez DPH Webhosting Lite sice má již PHP, nicméně jeho diskový prostor je omezen na 400 MB, což je naplněno raz dva. Pro standardní webovou prezentaci, kterou častěji aktualizujete je pak nutné zvolit další nabízený tarif Home, který však již stojí 708, Kč bez DPH. Osobní zkušenost s tímto hostingem není však také valná. WordPress “nejede”, tak jak má, pro úpravy musím často vypínat a zapínat všechny pluginy, některé nefungují vůbec. Automatická aktualizace WP nefunguje.
Forpsi.com Webhosting PIDI 228,- Kč / rok bez DPH Webhosting DYNAMIC 948,- Kč bez DPH / rok (1.147,- Kč s DPH) Forpsi velice často láká své zákazníky na levný webhosting PIDI. Jaké je pak jejich zklamání uživatelů, když jim sdělím, že tento webhosting bohužel nelze použít pro jejich webovou prezentaci, protože nemá PHP. Dalším z nejlevnějších nabízených tarifů, které by splňovaly požadavky na chod WP, je webhosting Dynamic. Ten je však cenově úplně někde jinde, než např. u Wedosu (za tuto cenu u Wedosu pořídíte už prakticky Multihosting). Navíc má omezený prostor pro web, tj. pouze 3 GB.

Máte vlastní zkušenost, ať již kladnou či zápornou, s níž byste se chtěli podělit? Napište ji do komentářů.

2 Responses to WordPress hosting aneb jaký vybrat

  • Z osobních zkušeností doporučuji Wedos, předtím jsem byl u Kapusty a to byla naprostá katastrofa a ztracená data.
    Za 2roky mých stránek u Wedos nedošlo k žádnému velkému výpadku a super ceny za super kvalitu služeb.
    Blíže popsané osobní zkušenosti jsem sepsal zde: svetwebu.cz/?p=11779