NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress

WordPress 3.8 s novým designem

Před necelými 24 hodinami byl vydán nový WordPress 3.8. s názvem “Parker” na počest Charlieho Parkera.

Hlavní změny ve WordPress 3.8

Pokud patříte k těm uživatelům, kteří si svůj redakční systém aktualizují ihned, pak jeho změny oproti verzi 3.7 jsou skutečně patrné hned na první pohled.

Nový, atraktivní design

Hlavní změnou WordPress 3.8 je jeho nový, moderní design vlastní administrace. V okamžiku aktualizace systému máte možnost vybrat si z 8 nových vzhledů:

nový administrativní panel WordPressu Kromě výchozí barevné kombinace nazvané Default můžete vybírat z dalších 7 barevných variant. Váš vzhled administrace se rázem rapidně změní. Současně s barevnou škálou se změnil i font písma v administrativě.

Rychlost načítání a přizpůsobení všem mobilním zařízením

Další změnou je přizpůsobení se mobilním zařízením, byly přidány i nové vektorové ikony. Nový design by měl být ve vysokém rozlišení, stejně tak by měla být vyšší rychlost načítání.

Náhled webu s novou šablonou bez nutnosti její aktivace

náhledy šablon bez nutnosti aktivace Velkou změnou prošla i nabídka Vzhled a její podnabídka Šablony.  Chcete vidět, jak bude web vypadat s novou šablonou? Nyní stačí klepnout na tlačítko Live Preview u vybrané šablony a web si prohlédnout. Není tedy třeba dopředu šablonu aktivovat a pak teprve si vzhled webu prohlížet.

Podnabídka Widgety

Změnila se také podnabídka Widgety a to především vzhledově. Při prvotním zkoušení nových změn jsem se nejprve vyděsila, protože vkládání nových widgetů bylo velmi složité – musela jsem používat tlačítko Add, widgety mi nešlo přetahovat.

V tuto chvíli však Widgety fungují prakticky téměř stejně, jak byli uživatelé zvyklí, tj. jednoduchým tažením stačí požadovaný widget vložit do cílového bloku.

widget ve WordPress 3.8

Nová šablona Twenty Fourten

V nabídce Šablony je pro uživatele připravena nový šablona Twenty Fourten, která je designově velmi zajímavá a určitě řadu začínajících uživatelů potěší.

A jak se líbí nový verze WordPress 3.8 vám? Mě osobně velmi moc, i když v prvním okamžiku nezakrývám, že jsem byla mírně šokována. Nyní jsem si už na nový design rychle zvykla a postupně aktualizuji všechny své weby.