NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress

Tvorba šablony pro WordPress snadno a rychle

V dnešní době, kdy na internetu nalezneme všechno a všechny, by chtělo i hodně obyčejných uživatelů mít své webové stránky nebo alespoň blog. Lidé mají potřebu komunikovat a sdílet své názory a sociální sítě už jim přeci jen nenabídnou vše. Proto by si stále více lidí rádo vytvořilo vlastní prostor na internetu, kde se mohou prezentovat. Ovšem je tu háček a to neznalost HTML, CSS či jiného kódu.

Proto přichází program Artisteer a jemu podobní. Díky němu budete moci vytvářet šablony pro redakční systémy a v nich pak jen stránku jednoduše spravovat a doplňovat obsah a informace. Je to tedy takový wysiwyg editor.

Lehčí už to být nemůže

Aby měl Váš web nějaký tvar a vzhled, musíte mu nějaký navrhnout a naprogramovat. Rozlišit jednotlivé fonty, nadpisy, kategorie nebo bannery. A jelikož se bavíme o normálních uživatelích a ne o programátorech může to být celkem oříšek. Vše se ovšem mnohokrát zjednoduší, pokud máte program Artisteer.

ArtisteerPo jednoduché instalaci a následném spuštění zjistíte, že vám je něco povědomého. Ano, je to vzhled nástrojové lišty. Její uspořádání, je totiž podobné jako u MS Office. Pro většinu lidí značné plus v orientaci. Před návrhem šablony je potřeba vybrat, pro co jí budete navrhovat. Jestli to bude pro blog nebo například pro redakční systém WordPress. Na výběr jsou ale i systémy Joomla! nebo Drupal.Když máte vybráno, tak může začít tvorba vaší šablony. Na stránce už máme jednu přednastavenou, kterou můžeme libovolně upravovat. Vkládat obrázky, fonty, kategorie a jiné. Barevných kombinací a přednastavených stylů či obrázků je tu opravdu mnoho. Dokonce lze vkládat obrázek do obrázku a tvořit tak několik vrstev. Dále lze přidávat tlačítka, kolonky pro vyhledávání, přihlašovací a registrační formuláře nebo interaktivní prvky.

S tímto programem zvládnete vzhled pro webovou stránku hravě přesně podle Vašich představ a hlavně bez potřeby znalosti Photoshopu, CSS stylů nebo HTML. Nezapomeňte ale, že v programu jde jen o tvorbu šablon a ne o přímé tvoření webových stránek a jejich obsahu. Vytvořené šablony je pak nutné vyexportovat do složky a tu pak nahrát do patřičného umístění na Vašem webu.