NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress

Shortcode pro příspěvky z určité kategorie u pluginu Download manager

Plugin Download manager patří k nejoblíbenějším pluginům, které se používají pro možnost stahování dokumentů na webu vytvořeném ve WordPressu. Je velice jednoduchý na ovládání, jednotlivé dokumenty lze zařadit do kategorií, díky kterým máte jednodušší možnost automaticky přidávat dokumenty v rámci jedné stránky. Pokud tedy klient vyžadaje stránku, kde ví, že bude větší množství dokumentů ke stažení, není nic jednoduššího než vytvořit v pluginu vytvořit kategorii a tam následně příslušné dokumenty zařazovat.

Jak ale docílit toho, aby se na určité stránce zobrazovaly pouze dokumenty z určité rubriky? Řešení je jednoduché, stačí sem vložit jednoduchý kód, popř. si doinstalovat plugin Advanced TinyMCE button. Pomocí tohoto pluginu můžete vytvářet různé tabulky a měnit si tak vzhled dokumentů ke stažení.

Jak postupovat?

  1. plugin si nainstalujte standardním způsobem
  2. po jeho aktivaci se v editoru pro psaní objeví nová ikonka se šipkou (viz. obrázek)
  3. přejděte na záložku Insert Category – zde zvolte kategorii, která se má na stránce zobrazovat a v horním poli pak vyberte vzhled. 
  4. pak již klepněte jen na tlačítko Insert into post – HOTOVO

Plugin po nastavení pak doporučuji odinstalovat, pokud již neplánujete vytváření dalších a dalších stránek s dokumenty pro stažení,  je zbytečné jej v systému mít.

Pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas pluginem, tu mám připraveny rovnou kódy, které si můžete vložit do stránky:

<wpdm-all-packages items_per_page="20" categories="media">
<wpdm_category id="uspechy," cols="2" toolbar=0 item_per_page=10 template="link-template-default-ext.php">
<wpdm_category id="uspechy," cols="1" toolbar=0 item_per_page=10 template="link-template-default-wdc.php">

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Kódy zkopírujte a uzavřené závorky <> nahraďte těmito [ ] . Z důvodu toho, že sama tento plugin na webu používám, nejde kód vložit bez toho, aniž by nezačal zobrazovat obsah.

Poznámky: do uvozovek za slovem categories uveďte název kategorie.  cols určuje pak počet sloupečků, tj. cols=”2″ znamená, že dokumenty budou seřazeny do 2 sloupců (viz. obrázek).

Tímto způsobem se bude zobrazovat seznam s kodem: <wpdm_category id=”uspechy,” cols=”2″ toolbar=0 item_per_page=10 template=”link-template-default-ext.php”>