NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


Nová kniha o WordPress již finišuje

Pokud také patříte k fanouškům WordPressu, pak vás možná potěší zpráva, že v tuto chvíli v nakladatelství ComputerPress finišuje příprava další knihy věnující se poslední verzi redakčního systému WordPress 3.5.1. Kniha by měla vyjít předpokládám v polovině těchto prázdnin, přesný termín mi však není ještě znám.

Kniha je věnována spíše uživatelům, kteří s redakčním systémem začínají a mírně pokročilým uživatelům, kteří si chtějí znalosti prohloubit. 

Na co se můžete v nové knize o WordPressu těšit?

Tak jako její předchozí kolegyně i tato nejnovější publikace vás provede celým redakčním systémem krok po kroku. Naučíte se zde nejen WordPress nainstalovat, ale samozřejmě jej plnohodnotně ovládat.

Kapitoly týkající se administrace

Každé menu administrace bude podrobněji popsáno v jednotlivých kategoriích, přičemž nejsou samozřejmě opomenuty některé zajímavé triky. Naučíte se:

  • vkládat obrázky,
  • vkládat videa,
  • vytvářet si fotogalerie,
  • vytvořit si diskusní fóra i vlastní, plnohodnotný e-shop.

Kapitoly týkající se pluginů

Poměrně velká část knihy je věnovaná pluginům a jejich nastavení. Ty, u kterých je předpoklad, že je z praxe nejvíce využijete, jsou popsány podrobně, včetně postupu jejich nastavení. Další speciální kapitola se pak věnuje výčtu desítek zajímavých pluginů, které při vaší tvorbě webu určitě využijete.

Kapitola týkající se vytvoření e-shopu a diskusního fóra

V knize najdete dvě poměrně rozsáhlé kapitoly, které vás krok po kroku provedou tvorbou plnohodnotného e-shopu a diskusního fóra. Naučíte se, jak seřadit produkty do úhledné mřížky, aby zboží na webu vypadalo pěkně či jak e-shop nastavit tak, aby správně fungoval.

Kapitola týkající se sociálních sítí

V kapitole věnující se pluginům pro sociální sítě se mimo jiné dozvíte, jak propojit váš web s Facebookovou stránkou či jak si na Facebooku kromě osobního profilu vytvořit profil firemní.

Kapitola týkající se SEO

Jedna celá kapitola knihy je pak  také věnována správnému nastavení SEO, tak aby vaše stránky skutečně plnohodnotně fungovaly.

Celou publikaci pak budou samozřejmě doprovázet ilustrační obrázky, tak aby pro vás ovládání WordPressu bylo co nejjednodušší.

Věřím, že příznivce systému zpráva potěší a že se na novou knihu budou těšit. O jejím vydání budete samozřejmě ihned informováni, předpokládaný termín je však 1/2 července 2013.

 

WORDPRESS kniha WORDPRESS kniha WORDPRESS kniha

Ukázka zatím není, bude vyvěšena pak zde:

http://knihy.cpress.cz/K2093

2 Responses to Nová kniha o WordPress již finišuje