NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


Nejlevnější webhosting v Čechách i v zahraničí

webhostingHledáte pro svůj project nejlepší hosting a hledíte na parametry a případně na cenu tak abyste vybrali nejlepší poměr cena/kvalita? Není nic horšího než špatně fungující hosting se špatnou podporou. To totiž nikdy nedopadne dobře, v případě závad a potřeb asistence, restart server či jiných důležitých věcí týkajících se chodu webových stráneka a aplikací, je zapotřebí okmžitá reakce ze strany poskytovatele, jinak vám utíkají potenciální zákazníci a hlavně peníze.

Jak tedy vybrat hosting, který bude nejlevnější a přitom nejkvalitnější? Obecně tyto dvě slova nejdou dohromady, ale v dnešní době sdílených hostingů se nemusejí spolu zdát tak nepravděpodobné. Náklady I traffic je totiž u shared, tedy sdíleného hostingu rozpočítán na všechny účastníky, kteří na server mají umístěn web.

Při větších zátěžích, resp. větší návštěvnosti není od věci zamyslet se nad hostingem, který nebude sdílený, ale dedikovaný. Tedy, že budete mít pronajat vlastní hardware na kterém poběží jenom vase stránky. A to je něco, za co se platí troche větší peníze. Nicméně tento článek pojednává o nejlevnějším webhostingu. Pojďme tedy analyzovat dva největší konkurenty na českém trhu, kteří se přou o přízeň uživatelů.

Kdo vládne v ČR?

Jsou jimi Savana a Wedos. Oba dva poskytovatelé mají podobné parametery sdílených hostingů, přičemž Savana je určena pro náročnější weby, jelikož její php memory limit dosahuje 256 MB, narozdíl od Wedosu, kde je pouze 128 MB (což na obyčejné weby samozřejmě stačí).

Oba tyto hostingové plány jsou zpoplatněny 30 Kč bez DPH za měsíc. U Wedosu můžete mít dva weby, avšak bez samostatných emailových adres, protože se nejedná o dvě instance hostingu, ale druhá doména směřuje pouze do podsložky. Savana naopak nabízí take nejlevnější webhosting na trhu a můžete mít dva plnohodnotné weby s emailovými adresami.

Dnes je už standardem, že webové služby nabízejí neomezené místo na disku. Zase je to způsobeno tím, že pouhá setina stránek využije enormní prostor na disku a většina stránek se vejde do pár MB. Znovu je využito principu rozpočítání nákladů na všechny klienty.

Jak vybrat ten nejlevnější webhosting? Podívejte se na stránky odkazované v tomto článku a uvidíte, že i levný hosting se dá hravě najít.

A jak je to v zahraničí?

Pokud hledáte na zahraničním trhu, rád bych doporučil službu iPage, která je rozhodně jedničkou na světovém trhu. Více informací o hostingových službách najdete na webu Hosting Watcher.