NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


Máte web? Nechte ho vydělávat!

Webové stránky se mohou stát zajímavým pasivním zdrojem příjmu, pokud víte, jak na to. Nic však není bez práce, pokud tedy chcete, aby vaše investice do tvorby www stránek se vám alespoň částečně vrátila, budete muset proto něco udělat.

Přilákejte na váš web návštěvníky

Pokud máte web nový, je třeba mu v prvé řadě získat nějaké pozici a přilákat návštěvníky. Čím více bude váš web populární a navštěvovaný, tím větší částky za umístění reklam, PR článků či copywriting si budete moci účtovat. Pokud váš web již nějakou dobu funguje, ale jeho návštěvnost je prozatím lidově řečeno mizerná, pak je třeba s tím něco udělat.

Nejjednodušší způsob je nabídnout nejen návštěvníkům, ale i vyhledávačům unikátní a zajímavý obsah. Je proto třeba psát, psát a psát – dbejte ale na kvalitu a originalitu. Dále můžete vyhledat zajímavé, tématicky příbuzné weby a vyměnit si s nimi články, odkazy apod.

V okamžiku, kdy váš web má již nějaké pozici a větší či menší návštěvnost, můžete využít několik forem výdělku na internetu. Možností je několik, záleží na vás, kterou si vyberete.

Výdělek pomocí textové reklamy a článků

Umístění textové reklamy (placeného odkazu) či PR článku patří k jedné z možností, jak nechat váš web vydělávat. Využít k tomu můžete např. inzerci (váš web nabídnete na různých portálech, jako je např. Webtrh, Webfair apod.). Pokud by vám tato forma nevyhovovala, můžete využít známé systémy na prodej textových reklam a PR článků, jako jsou:

Ranky.cz

rankyPortál Ranky.cz nabízí váš web k prodeji textových reklam. Výhoda tohoto systému je, že váš web nemusí mít velkou návštěvnost ani ranky a přesto bude nabídnut k prodeji textové reklamy. Samozřejmě čím je web kvalitnější, tím si můžete účtovat vyšší cenu.

Placla.cz

placla.czSystém Placla.cz není asi třeba představovat. Většina zkušených blogerů tento systém velice dobře zná a využívá jej. Podmínky pro zařazení blogu jsou však přísné. Váš web musí min. 6 měsíců fungovat, obsah webu musí být pravidelně aktualizován, nejsou povoleny blogy zaměřeny čistě na PR články. Blog musí mít určitou návštěvnost. Nově je akceptován i jeden nulový ranky, pokud je obsah kvalitní. Navíc, pokud váš blog bude z 50% inzerenty odmítnut, bude ze systému vyřazen.

Affiliates programy

Další možností, jak nechat váš web vydělávat, jsou affiliates programy. Princip affliates programu je jednoduchý – zaregistrujete se do systému (např. eSpoluprace.cz), vyberete si kampaň a umístíte banner či odkaz na váš web. V případě konverze je vám vyplacena uvedená částka. Affliates programy se nejčastěji zaměřují na prodej finančních produktů (úvěry, půjčky apod.), hry, pojištění, e-shopy či zdraví. 

2 Responses to Máte web? Nechte ho vydělávat!

  • Nově se dá vydělat na provizích z prodeje českých WordPress šablon – více na ceske-sablony.cz

  • Evidenci a online kontrolu skutečného umístění napsaných PR článků přes Placlu nebo jiné systémy a mnohem více, můžete vyzkoušet na evidator.cz