NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


Kam ukládat fotky pro WordPress aneb jak ušetřit místo na webhostingu

Fotografie nejsou pro samotný WordPress žádný problém. Hravě si poradí s fotogalerií a pomocí vhodných pluginů i s alby. Jak ale postupovat, pokud je těch fotek už opravdu hodně?

Nedávno jsem řešila právě podobný problém  –  najít vhodný externí prostor, kam bych mohla uložit řadu fotografií pro jeden sportovní web. Bylo mi jasné, že tempem přidávání několik destíek fotek týdně se webhosting brzy zaplní nehledě na zpomalení webu. A tak jsem trochu zapátrala na webu…a našla jsem skvělé řešení.

Narazila jsem na server ZONERAMA.COM, který poskytuje neomezený prostor pro uložení vašich fotografií. A navíc ZCELA ZDARMA. Můžete tak jednoduše zde vytvářet alba a do nich řadit vaše fotky.

V prvé řadě je třeba si vytvořit účet. Stačí klasicky vyplnit email, na který vám dorazí aktivační email. Klepnutím na link v zaslaném emailu váš účet aktivujte. Poté se stačí již jen přihlásit do systému.

V horní liště uvidíte tlačítko NAHRÁT FOTKY. Stačí na něj klepnout a fotografie jednoduše nahrát z PC. Fotky nemusíte ani zmenšovat, jak by bylo jinak pro WordPress nutné. Při nahrávání zároveň tvoříte album fotek, které v horní části tabulky pojmenujete dle svého. Alba pak je možné řadit i do složek, které si je možné v libovolném množství zde vytvořit. Složkám je možné přiřazovat atributy typu skryté či zaheslované.

V okamžiku, kdy máte fotky nahrané, je třeba, aby je bylo samozřejmě i vidět na vašem webu. Toho docílíte pomocí tlačítka SDÍLET. Klepněte na něj, sjeděte myší trochu níže a klepněte na odkaz VLOŽIT DO STRÁNKY. Následně stačí už jen zkopírovat HTML odkaz a vložit jej do editoru HTML  vašeho webu. Tímto způsobem získáte poměrně zdařilou fotogalerii, která nebude zatěžovat váš server a chod vašich webových stránek.

 

2 Responses to Kam ukládat fotky pro WordPress aneb jak ušetřit místo na webhostingu

  • Jde mi ( nám ) o vkládání alb ze zoneramy účtu.

    • Dobrý den, nevím, jesli jsem přesně pochopila, co máte na mysli. Zonerama má všeobecně něšikovně řešený systém vkládání do jiných systémů. U jednoho svého webu jsem to vyřešila tak, že jsem prostě v menu vytvořila odkaz s názvem Fotogalerie a URL zadala na účet Zonerama. Zobrazování by se také dalo řešit pomocí pluginu pro vkládání obsahu z jiných stránek.