NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

TvorbaWebová.cz
Vše o tvorbě webu a systému WordPress


FreeCommander XE – skvělá alternativa Total Commander

Nejen pro tvorbu webových stránek je mnohdy zapotřebí použít nějakého souborového manažera, který vám práci se soubory usnadní. Pokud nevlastníte výborný, leč placený Total Commander, který ve své kategorii patří k tomu nejlepšímu, co jsem mohla poznat, pak můžete využít jeho skvělou alternativuFreeCommander, který je i v českém jazyce a navíc zcela zdarma ke stažení.

Jak na češtinu ve FreeCommanderu?

freecommander_češtinaPokud jste si FreeCommander nainstalovali, ale zobrazuje se vám v anglickém jazyce, pak stačí jednoduchá věc. FreeCommander si otevřete a stiskněte klávesovou zkratku F12 (menu Nástroje – Nastavení). Zde v prvním poli změňte jazyk na “czech.Ing” a klepněte na tlačítko OK.

Pokud FreeCommander máte v českém jazyce, pak už i jeho ovládání bude daleko jednodušší.

Tento program, stejně tak jako TotalCommander, má řadu jedinečných funkcí, které vám usnadní práci se soubory. Můžete jednoduše kopírovat jednu složku do jiné, komprimovat soubory či snímat celou obrazovku. Zajímavou funkcí, kterou si zde nyní lépe popíšeme, je vyhledávání slov či slovních spojení v souborech.

Velice často se může stát, že potřebujete přeložit určitou část šablony či pluginu, na něž je plugin Loco Translate krátký. Pak vám nezbývá nic jiného, než řetězce vyhledat v potřebných souborech. Abyste nad touto činností nestrávili celý den, pak vám může rychle pomoci FreeCommander. Stačí jej jen správně použít.

Jak vyhledat slova v souborech pomocí FreeCommander?

  1. v prvé řadě je nutné mít v PC uložen soubor, který chcete přeložit (např. šablonu či plugin)
  2. poté otevřete FreeCommander a klepněte na ikonku vedle křížku (vypadá jako dokument s dalekohledem, na obrázku je označen tučně).
  3. v nově otevřené tabulce zadejte do pole “Hledaný text:” výraz, jež hledáte. Pomocí dalších voleb můžete vaši volbu upřesnit.
  4. V pole “Složka:” vyberte cestu k souboru, kde jsou složky, které obsahují hledaný výraz
  5. Klepněte na tlačítko “Hledat”
  6. ve spodní části tabulky se vám zobrazí pouze ty soubory, které obsahují hledaný výraz. Ty otevřete a hledané výrazy opravte.

 

vyhledani slova